Appartamento Via Montenero

  • 38 m²
  • 1 sovrum
  • 1 badrum
  • 3 gäster
  • 2 sängar

Appartamento Via Montenero Bologna, som ligger i distriktet Piazza Maggiore cirka 25 minuters promenad från Arkeologiska museet, har plats för upp till 3 gäster. WiFi erbjuds för gästernas affärs- eller fritidsbehov.

Appartamento Via Montenero har terrass och kök, samt bekvämligheter som luftkonditionering. Lägenheten med 1 sovrum erbjuder en bidé, en separat toalett och en dusch för ökad komfort. Det finns också hårtorkar, badlakan och handdukar.

Självhushållsfaciliteterna inkluderar ett minikök med te-/kaffebryggare, kylskåp och köksredskap. Matbord finns tillgängliga för en trevligare måltidsupplevelse. Appartamento Via Montenero ligger cirka 5 minuters promenad från restaurangen Harvest Pub.

Den här 38 m² stora lägenheten ligger 2 km från Förlossningsmuseum. Gästerna bor ungefär 10 minuter med bil från Margherita-trädgården och cirka 25 minuters promenad bort från tågstationen Bologna Centrale. 2,1 km från lägenheten hittar du Neptunus fontän. Busshållplatsen Vittorio Veneto är belägen ett stenkast från detta boende.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Appartamento Via Montenero Bologna
Casa Daura - Your Comfortable Apartment In Bologna
Mobilpris

Casa Daura - Your Comfortable Apartment In Bologna

9.3
Utmärkt 116 recensioner
141 m från boendet
USD 153 USD 138
per natt
Astra 1 - Rifugio Moderno Dal Gusto Elegante
Mobilpris

Astra 1 - Rifugio Moderno Dal Gusto Elegante

8.7
Fantastiskt 58 recensioner
144 m från boendet
USD 119 USD 107
per natt
Moon Bologna
Mobilpris

Moon Bologna

9.7
Exceptionellt 140 recensioner
249 m från boendet
USD 111 USD 100
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Bologna International Flygplats
    8 km

    Tågstationer

    Bologna centralstation
    1,8 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    I köket

    • Köksgeråd

    För barn

    • Barnsängar

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Uppvärmning
    • Terrass
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord
    • Strykservice

    I badrummet

    • Tvättmaskin
    • Gratis toalettartiklar

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Hiss

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 23:59
    Utcheckning: från 08:00 till 11:00
    Licensnummer037006-AT-01463,IT037006C2F577DA6F
    • Information om extrasängar
    • Det tillhandahålls inga extrasängar i ett rum.
    Vanliga frågor
    • Vilka populära sevärdheter finns i närheten av Appartamento Via Montenero?
      Populära sevärdheter nära Appartamento Via Montenero inkluderar Neptunus fontän, som ligger 25 minuters promenad.
    • Hur stort är Appartamento Via Montenero?
      Appartamento Via Montenero har en total yta på 38 m².

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Bologna International Flygplats
    8 km

    Tågstationer

    Bologna centralstation
    1,8 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Appartamento Via Montenero Bologna

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng